Година спілкування

3. Година спілкування
«Молодь за здоровий спосіб життя»
(до Всесвітнього дня молоді)





Мета: привернути увагу учнів до проблеми здоров'я, сформувати бажання вести здоровий спосіб життя, поглибити знання учнів про шкідливі звички та їх вплив на здоров’я, виховувати почуття відповідальності за збереження свого здоров’я,  розкрити основні компоненти здорового способу життя.
Обладнання: плакати, мультимедійна установка.
Написи (цитати) на дошці: «Пам’ятай,  життя – це подарунок; і той, хто його не цінує, на цей подарунок не заслуговує»; «Дев'ять десятих нашого щастя залежить від здоров'я»; «Здоров'я переважує всі інші блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший хворого короля»; «Найдієвіші ліки для фізичного здоров'я є бадьорий і веселий настрій духу»; «Здоров'я дорожче золота»
Хід заходу:
Вихователь:
Наша година спілкування приурочена До Всесвітнього дня молоді.
Декілька слів з історії виникнення цього свята:
Міжнародний день молоді щорічно відзначають 12 серпня а Всесвітній день молоді завжди святкують 10 листопада. Свято було встановлене на честь річниці з дня заснування Всесвітньої федерації демократичної молоді в 1945 році. Тоді 10 листопада в Лондоні завершилася тижнева Всесвітня конференція молоді. Її проведення ініціювала Всесвітня рада молоді, створена для участі в боротьбі з нацизмом. На конференції 1945-го року були присутні представники 63 країн. А в цілому рух об'єднав 30 мільйонів людей по всьому світу.
Сьогодні свято відзначають активісти руху, які займаються питаннями миру на планеті, захисту прав молоді, незалежності націй, боротьби з расизмом та захистом здоров'я молодого покоління.

Ведучий 1:
Якою буде тема нашого спілкування , ви дізнаєтесь, прослухавши вірш Лариси Шевчук:
Життя твоє – безцінний дар.
Не забувай про це ніколи.
Ти спиш під зорями стожар,
Чи з друзями ідеш до школи,
Живеш ти в місті, чи в селі,
Подумай, як життя прожити?
Ти слід залишиш на землі -
То треба гарний залишити.
Вихователь:
«Молодь за здоровий спосіб життя» - тема нашого спілкування Сьогодні ми з’ясуємо, у чому цінність людського життя та його неповторність.
 Епіграфом будуть слова Леонардо да Вінчі «Пам’ятай,  життя – це подарунок; і той, хто його не цінує, на цей подарунок не заслуговує»
 Ведучий 1:
Отже.  Як поводиться людина, коли вона здорова?
Учні: (… добре здоров‘я - це коли кожному з нас добре, нічого не болить. Якщо ми веселі, нам хочеться бігати, стрибати, якщо ми їмо з апетитом, міцно спимо, займаємося улюбленою справою, отже, ми – здорові)
Вихователь:
З давніх-давен найціннішим скарбом людини вважалося здоров’я.
Сучасна наука налічує більш 200 визначень  здоров‘я, а що для вас означає здоров’я?
Учні :( - Це і одне з джерел радості, щасливого життя.
 - Стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб.
 - Стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не  лише відсутність хвороб чи фізичних вад.)
Ведучий 1:
Здорова людина добре працює та вчиться, вона є життєрадісною і веселою. Така людина потрібна і корисна своїй сім‘ї, суспільству та державі. Здоров‘я – це спосіб життя людини. І головним у збереженні та примноженні свого здоров‘я є здоровий спосіб життя.
Здоровий спосіб життя – це дотримання, звичне виконання певних правил, які забезпечують гармонійний розвиток, високу працездатність, душевну рівновагу, здоров‘я.
Вихователь:
А що ж треба робити, щоб вести здоровий спосіб життя? Назвіть фактори, що сприяють здоров’ю та руйнують його. (бесіда з учнями)
Учні: Фактори, що сприяють здоров‘ю:
-        Загартовування
-        Прогулянки на свіжому повітрі
-        Фізкультура
-        Правильне харчування
-        Профілактичні заходи
-        Вчасне лікування і консультації лікаря
-        Дотримання режиму дня
-        Активний відпочинок
-        Любов і повага до себе
Фактори, що руйнують здоров‘я:
-        Нікотин
-        Тривале сидіння за комп’ютером
-        Наркотики
-        Алкоголь
-        Самолікування
-        Забруднення середовища
-        Пасивний спосіб життя
-        Переїдання
-        Порушення режиму дня
-        Негативні емоції
-        Відсутність гігієни
-        Соціальні проблеми
Вихователь:
А зараз ми пропонуємо вам взяти участь в грі «Правда чи неправда». Ми зачитуємо вам деякі повідомлення, а ви кажете, чи є це на вашу думку правдою.
Гра «Правда чи неправда»
Ведучий 1:
1. Чи правда, що людина, яка викурює пачку сигарет на день, одержує дозу радіоактивного опромінення у 3-5 разів вище норми, встановленої міжнародною угодою із захисту від радіації?
(Правда, бо в тютюновому димі виявлений  радіоактивний елемент – полоній, є у тютюновому димі з’єднання калію, свинцю, стронцію, що призводять до опромінення).

Вихователь:
2. Чи правда, що алкоголь у малих дозах корисний для здоров’я дітей та підлітків?
(Ні, проведені дослідження показали, що в молодому віці алкоголь діє на організм тільки негативно).
Ведучий 1:
3.    Чи правда, що речовини, що містяться в сигареті, не корисні, але й не містять отрути?
(Неправда. До тютюнового диму входить 4200 речовин, найнебезпечніший – аміак, що сприяє виникненню злоякісних пухлин)
Вихователь:
4. Чи правда, що можна вилікуватись від наркотичної залежності?
(Ні, вилікуватись неможливо. Тільки 1-2% наркоманів мають шанс вилікуватись від наркотичної залежності за допомогою лікування, інші швидше або повільніше вертаються до вживання наркотиків. Відбувається це тому, що для відновлення атрофованого центра задоволень, що виділяє ендорфіни, потрібно не менше 10 років).

Вихователь:
А зараз учні біологічного профілю  розкажуть вам, що говорять про куріння відомі нам усім люди, наші українські зірки, яким було поставлено по 4 запитання:
1. Чи курите Ви?
2. Чи курили Ви, коли Вам було 16?
3. Якими тоді були Ваші захоплення?
4. Ваші поради — як досягти в житті успіху?
Учень 1:
Чемпіони світу з боксу брати Клички відповіли, що на куріння просто не було часу, а також і бажання. Вони в 16 років займалися спортом. Порадили старшокласникам знайти заняття по душі. А головне запам'ятати, що в 16 років молодь творить своє майбутнє і потрібно цілеспрямовано працювати, а не тратити час марно, бо результати будуть протилежними.
Учень 2:
Чотириразова чемпіонка Олімпійських ігор, Герой України Яна Клочкова відповіла, що в неї не те, що бажання, навіть, думки не виникало спробувати закурити. Найголовнішим в 16 років для неї були постійна праця, творча напруга, тренування, бажання досягти перемоги, не підвести своїх наставників. Вона від своїх успіхів завжди була щаслива і горда. Кожна людина від природи наділена талантом, спробуйте якомога раніше розпізнати його в собі. Треба багато працювати, витрачати енергію на справжнє, корисне, шукати однодумців і вірити в своє покликання. Тоді успіх, визнання, повага від людей прийдуть. А це потрібно кожному.
Учень 3:
Народна артистка України, переможниця міжнародного конкурсу «Євро бачення - 2004» Руслана Лижичко відповіла, що вона не курить і дуже не любить бути там, де курять. У її студії закон: «Ніякого куріння!». Вона з раннього дитинства захоплювалася музикою і мріяла стати музикантом. Тому присвячувала заняттям з музики багато часу. А щоб досягти успіхів у житті, вона радить бути сміливим і сильним у своїй справі. Причому, сильним потрібно бути передусім до себе. Дуже легко піддатись чиємусь впливу, а відстоювати свою власну думку та ідею, в яку ти справді віриш, працювати над собою - це справжня перемога. Вона особисто завжди робила так.

Вихователь:
До вашої уваги мультфільм про здоровий спосіб життя, для  відпочинку.
Підводячи підсумок нашого заходу , хочемо сказати: якщо ви вирішили змінити своє життя, то почніть з самого головного – навчіться вести здоровий спосіб життя. Це непроста, але вдячна справа
Здоровий спосіб життя обирай, азбуку здоров'я пам'ятай!
Ведучий 1:
ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Життя – це шанс, лови його.
Життя – це краса, милуйся нею.
Життя – це радість, насолоджуйся нею.
Життя – це виклик, прийми його.
Життя – це коштовність, ціни це.
Життя – це скарб, бережи його.
Життя – це любов, пишайся нею.
Життя – це таємниця, відкрий її.
Життя – це обіцянка, виконуй її.
Життя – це гімн, заспівай його.
Життя – це боротьба, почни її.
Життя – це повітря, дихай ним.
Життя – це щастя, заслужи його.
Що потрібно робити, щоб вести здоровий спосіб життя:
(поради від учнів біологічного профілю)
Учень 4:
Крок 1.
Здоровий спосіб життя не можна почати, не проаналізувавши свої звички і уподобання. Потрібно вирішити, що ви хочете змінити в собі, від чого відмовитися, а до чого привчитися. Причому деяким людям потрібно поетапно впроваджувати зміни, а декому кардинально, в один день. Зробіть план, за яким почнете діяти.
Крок 2.
Харчуйтеся здоровою їжею. Намагайтеся повністю виключити «бутербродний спосіб життя» і фастфуди. По можливості пийте тільки чисту воду. Якщо ви маєте зайву вагу, то варто підібрати для себе дієту, при якій скоротилася б кількість споживаних калорій, але ви не відчували б себе постійно голодним.
Крок 3.
Інтенсивна ходьба не менше 40 хв. В день. Неодмінно доведеться вибрати для себе певні фізичні навантаження. Який же здоровий спосіб життя без спорту! Але якщо спорт не став для вас щоденним супутником життя, то почніть з чого-небудь нескладного. Плавайте, робіть вранці зарядку, багато ходіть.
Крок 4.
З шкідливими звичками покінчено. Як банально це не звучить, але  здоровий спосіб життя несумісний з курінням, наркотиками і надмірним вживанням алкоголю. Оберіть для себе прийнятний метод відмовитися від шкідливих звичок. І пам‘ятайте, що немає нічого неможливого для цілеспрямованої людини.

Крок 5.
Здоровий сон необхідний кожному. Сон – важлива частина нашого життя. Тільки в стані здорового нормального сну правильно відновлюються сили нашого організму. Середньостатистичній людині на сон необхідно не менше 8 годин на добу, а деяким людям і більше. Позбавляючи себе декількох годин сну, ми змушуємо наш організм використовувати резервну енергію, яка «приберігається» для екстремальних ситуацій. Витрачаючи її в повсякденному житті ми виявимося слабкими і не готовими впоратися з ситуацією, коли це дійсно буде необхідно.
Крок 6.
Прогулянка на свіжому повітрі.
Частіше бувайте на свіжому повітрі, за містом. Віддайте перевагу прогулянці по місту замість посиденьок у клубі. А у вихідні дні робіть прогулянки на велосипеді або на лижах, в залежності від пори року.

Заключне слово вихователя:
Здоров‘я – це одна з головних умов досягнення успіху в житті. Бережіть його з молодих літ, зміцнюйте й примножуйте його. Не витрачайте даремно цей безцінний скарб, дарований природою. Пам‘ятайте, що Ваше здоров‘я – у Ваших руках. Будьте здоровими! Й нехай гаслом вашого життя буде «Молодь за здоровий спосіб життя!»





Немає коментарів:

Дописати коментар